Allerji Tedavisi

 

Allerji vücudun normalde tepki göstermemesi gereken maddelere karşı aşırı tepki göstermesidir. Bu tepki sırasında kendi vücuduna da zarar verir.

Bağırsak flora bozukluğunun ve ve bağırsak candida istilasının sürece dahil olmadığı bir allerji yoktur

Allerjenler yapısal ve tetikleyici allerjen olarak ikiye ayrılır.

  • Ana (yapısal=temel) allerjenler: alerjinin ana sorumlusudur. Mide bağırsak yoluyla alınırlar. Vücuttan tamamen temizlenmeden alerjinin kalıcı olarak tedavi edilmesi mümkün değildir. 2 ana yapısal allerjen gluten ve süttür.
  • Tetikleyici allerjenler: Semptomları ortaya çıkaran allerjenlerdir. Genellikle solunum veya ciltten temas yoluyla alınırlar ve semptomaları ortaya çıkarırlar. Ev tozları, polenler, hayvan tüyleri, metal takılara olan allerjiler vs. Tetikleyici allerjenlerin silinmesi semptomları sadece geçici olarak ortadan kaldırır. Esas olan yapısal allerjenlerin tamamen silinmesidir.
  • Tedavide ana hedef yapısal allerjenlerin silinmesi ve vücuda allerjen girişinin başlangıçta diyetle daha sonra da bağırsak geçirgenliğinin tedavisi yoluyla kalıcı olarak engellenmesidir.

 

TEŞHİS:

Reviquant: Allerji paketi taraması (temel intoleranslar, sindirim organlarının durumu, ağır metaller, mantar, parazit, virüs ve en sık görülen tetikleyici allerjenler-ev tozu, mite,polen, pamuk tozu, hayvan tüyü, Pcm, formaldehit, amalgam)

Bioscan: vücut PH, metaller, bağırsak florası, vitamin ve mineraller

 

TEDAVİ:

  1. MORA VE DİYET: asgari 6 seans tedavi gerekir, ihtiyaç halinde birkaç seans ilave yapılır
    1. Bağırsak geçirgenliğinin azaltılması: mutlak şekersiz candida diyeti ve duyarlı olduğu yapısal allerjenlerin beslenmede olmadığı bir diyet programı ile beraber candidanın ve varsa parazitlerin Mora programı ile silinmesi
    2. Yapısal allerjen silinmesi: Ana yapısal allerjenler gluten ve süttür. Ana alerjenlerden ikisine de duyarlılık saptanırsa reviquantta en yüksek kırmızı olan ana allerjen Mora Terapi ile en az 3 seans silinir. Seans araları asgari 4 gün olmalıdır. Diğer daha düşük kırmızı çıkan ana yapısal allerjen ise genellikle aksesuar alerjendir ve genellikle birincil allerjenin silinmesiyle kaybolur, sadece diyetten çıkarmak yeterlidir. Ancak kontrolde reviquantta duyarlılık hala belirgin kırmızı olarak devam ediyorsa o da silinebilir. Saptanan ana allerjen silinmesiyle beraber mutlaka homeopatik damla yapılır (gerekirse reviquantta hangi potensinin etkili olduğu saptanarak en etkin potenside damla yapılmalıdır). Homeopatik damlanın başlangıçta allerjiyi uyarabileceği daha sonra allerjinin azalacağı hastaya söylenmeli günde birkaç damlayla başlanıp semptomları uyarmadıysa günlük doz giderek arttırılmalıdır, en fazla 7×4 damla kullanılır.
    3. Tetikleyici allerjen silinmesi: Genellikle yapısal allerjenlerin silinmesi ve destek detox tedavilerle tetikleyici allerjenler kaybolur. Ancak semptomlar çok şiddetli ve tetikleyici çok bariz ise ön plana alınabilir. Örneğin ev tozu, kedi tüyü allerjisi, ya da çalıştığı ortamda saptanan net inhaler allerji. Ancak yine de semptomları çok şiddetli değilse öncelikle yapısal alerjenin silinmesi esastır.

 

//]]>