Dr. Bilgehan BİÇER

Dr. Bilgehan BİÇER

Dr. Bilgehan Biçer 1992 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1992-1996 yılları arasında kamu hastanelerinde Acil ve Diyaliz hekimliği görevlerinde bulundu.

1996-2000 yıllarında Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Uzmanlık eğitimi sırasında felçli hastalarda mesane ve seksüel fonksiyon bozukluklarının rehabilitasyonu konusunda çalışmalar yaptı. Multiple Skleroz, kafa travmaları, inme ve parkinson rehabilitasyonu konularında çalıştı. 2000-2004 yılları arasında devlet hastanesinde fizik tedavi uzman hekimi olarak görev yaptı.

2004 yılında kamu görevinden ayrılarak Kavaklıdere’de Ankara’nın ilk özel Dal merkezlerinden biri olan Özel Yaşam Fizik Tedavi merkezini kurdu.

2006 yılında hizmet sunumu ve fiziksel yapısını, bilgi birikimleri doğrultusunda yeniden yapılandırdığı Maltepe’de bulunan Özel Kuantum Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini kurdu.

Halen Kuantum Fizik Tedavi Merkezi’nde Nörolojik rehabilitasyonun yanı sıra Proloterapi, Nöral Terapi, Ozon Terapi, PRP-CGF-CD34 Kök Hücre Uygulamaları, Manuel Terapi, Uygulamalı Kinezyoloji, Bağırsak Toksikolojisi ve Detox Uygulamaları, Obezite Rehabilitasyonu, Lenfödem Rehabilitasyonu konularında çalışma ve uygulamalarına devam etmektedir.

//]]>