Dr. Bilgehan BİÇER

Dr. Bilgehan BİÇER

Dr. Bilgehan Biçer 1992 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1992-1996 yılları arasında kamu hastanelerinde Acil ve Diyaliz hekimliği görevlerinde bulundu.

1996-2000 yıllarında Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Uzmanlık eğitimi sırasında felçli hastalarda mesane ve seksüel fonksiyon bozukluklarının rehabilitasyonu konusunda çalışmalar yaptı. Multiple Skleroz, kafa travmaları, inme ve parkinson rehabilitasyonu konularında çalıştı. 2000-2004 yılları arasında devlet hastanesinde fizik tedavi uzman hekimi olarak görev yaptı.

2004 yılında kamu görevinden ayrılarak Kavaklıdere’de Ankara’nın ilk özel Dal merkezlerinden biri olan Özel Yaşam Fizik Tedavi merkezini kurdu.

2006 yılında hizmet sunumu ve fiziksel yapısını, bilgi birikimleri doğrultusunda yeniden yapılandırdığı Maltepe’de bulunan Özel Kuantum Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini kurdu.

2014 yılından itibaren tamamlayıcı tıpla ilgilenmeye başladı, bu kapsamda proloterapi, ozon terapi, nöralterapi,manuel terapi, uygulamalı kinezyoloji, kulak ve vücut akupunkturu, enerji tıbbı eğitimleri aldı.

2017 yılında tüm dünyada bilimsel nöralterapi derneklerinin çatı örgütü olan IFMANT’ın (international Federation of Medical Association of Neural Teraphy) müfredatı doğrultusundaki nöralterapi eğitimlerine başladı. 2021 yılında tüm dünyada geçerliliği olan İFMANT onaylı nöralterapi uzmanlığı sertifikasını aldı. Aynı yıl  İFMANT’ın Türkiye’ deki tek yetkili eğitim kurumu BNR (Bilimsel Nöralterapi Regülasyon Derneği) çatısı altında nöralterapi eğitmeni oldu ve doktorlara verilen nöralterapi eğitimlerinde aktif görev almaktadır.

Halen Kuantum Fizik Tedavi Merkezi’nde Nörolojik rehabilitasyonun yanı sıra  Nöralterapi, Proloterapi, Ozon Terapi, PRP-CGF-CD34 Kök Hücre Uygulamaları, Manuel Terapi, Uygulamalı Kinezyoloji, Bağırsak Toksikolojisi ve Detox Uygulamaları, Obezite Rehabilitasyonu, Lenfödem Rehabilitasyonu konularında çalışma ve uygulamalarına devam etmektedir.

//]]>